Miura Haruma

Forum dedicat fanilor români ai lui Miura Haruma

Inerview "18 lucruri despre Miura Haruma-san"

Distribuiţi
    Ade-chan
    Admin
    Admin

Reputatie : 0
    Data de inscriere : 18/06/2010
    Varsta : 24
    Localizare : Tulcea,România;

Inerview "18 lucruri despre Miura Haruma-san"

Mesaj Scris de Ade-chan la data de Sam Iun 19, 2010 5:12 pm

1. 3 lucruri pe care le vrei de la prietena ta:
    - Păr brunet;
    - modestă/conservatoare;
    - cu o inimă mare;
    ” Fetele pe care le-am plăcut aveau, în general,părul brunet. Uneori aş putea fi foarte stresat sau afectat,aşa că prefer pe cineva calm şi conservator. (râde) Când sunt cu cineva amabil, mă simt fericit.”
    2. 3 membrii ai familiei
    - O familie gălăgioasă şi amuzantă;
    “Tata,mama şi eu. Este părerea mea personală,dar familia mea chiar este amuzantă şi galăgioasă. Tatălui meu îi place să o tachineze pe mama,şi câteodată îl ajut şi eu.”
    3. 4 animale de companie
    - Se ataşează foarte repede de animale(Râde)
    “Am 2 câini,2 pisici,în total 4! I-am avut de când eram foarte mic. Sincer, fiind cu ei tot timpul,m-am ataşat foarte tare.”
    4. În jur de 5 prieteni
    - Ne distrăm jucând biliard;
    “Când suntem cu toţii, aproape întotdeauna jucăm biliard. Apoi,vorbim despre ce se mai întâmplă în vieţile noastre şi ne bucurăm de compania fiecăruia.”
    5. Colecţie de 100 manga
    -Pe scurt,într-adevăr îndrăgostit de manga!
    “Recent,citesc manga în pauzele de la filmări şi când sunt pe drum. Genurile care îmi plac sunt sports şi yankee, etc. “Hajime no Ippo” este ca Biblia mea şi în ultimul timp sunt foarte pasionat de “Crows”.”
    6. De câte ori a fost la un concert live Yuzu = ZERO
    - Vreau să merg anul acesta!
    “Sincer vorbind, nu am fost la niciunul. Până anul acesta,am fost mulţumit că am putut vedea DVD-ul Live. Anul acesta, cu siguranţă voi merge la un concert!”
    7. Cântă la chitară în jur de 20 de cântece
    - Asta s-a putut vedea şi în videoclipul celor de la Yuzu(clipul AICI)
    “Toate sunt căntece ale celor de la Yuzu. M-am perfecţionat de la căntece scurte, la cele lungi. Primul câtec pe care l-am învăţat a fost “Natsuiro”. Chiar mi s-a dat şansa de a juca rolul unui tânăr care cântă la chitară,în videoclip-ul “Umaku Ienai”. Cântecul pe care l-am cântat la filmare a fost “Eiko no Kakehashi”. Deci dacă aveţi ocazia să urmăriţi videoclip-ul,uitaţi-vă cu atenţie la gura mea. Mimam versurile melodiei “Eiko no Kakehashi”.
    8. Aproximativ 120 de numere în agenda telefonică
    - Am şi numerele de telefon ale acorilor din drame
    ” În principal,prietenii mei şi membrii familiei. Bineînteles, asta inlude prietenii din drame. Suntem ceva de genul: “La ce oră filmăm mâine?”, exact cum comunică şi copiii de la şcoală. (râde)
    9. Numărul de mesaje primite zilnic: 5-20.
    - Folosind pictograma unui cal(nu ştiu sigur la ce se referă aici)
    “Cel puţin, 5 mesaje, dar când sunt mai multe,sunt în jur de 20.Obişnuiam să folosesc mai multe pictorgamedar acum nu le mai folosesc atât de mult. Dar, cea pe care obişnuiam să o folosesc foarte mult era “Haruma” intr-o pictorgamă “Uma” (Uma=cal). Când sunt fericit sau la sfârşitul unui schib de mesaje,pun pictograma ca o marcă personalizată.”
    10. Timp normal de somn:5 ore;
    - Adorm repede dar mă trezesc greu.
    “Când filmez o dramă,media de somn este de 5 ore. De obicei,filmările durează cam 6-7 ore. Adorm foarte repede. Imediat ce ma aşez p pat,în secunda următoare dorm. Dar când vine vorba de trezit,e greu (râs amar). De obicei încerc să mă trezesc când am treabă,dar când nu e ceva important,o as mai moale. (râde) În special e greu iarna,de abia mă ridic de pe futon(futon=un fel de „pat” tradiţional japonez). Îmi folosesc telefoneul ca să mă trezesc,în locul ceasului cu alarmă.”
    11. „Îmi ia 45 de minute de când mă trezesc ,până când ies din casă.”
    - mai întâi,stau pierdut în spaţiu pentru un timp.
    ” Mai întâi merg la toaletă, apoi măpierd în spaţiu/visez cu ochii deschişi pentru un timp.Asta este partea care îmi ia cel mai mult timp (râde).Sunt genul care obişnuieşte să mănânce micul de jun. Când mă grăbesc să nu întârzii la şcoală,mai sar peste masă din când în când. (râs amar)
    12. Baie:15 minute
    -citesc manga şi când fac baie.
    ” Recent nu mi-am făcut decât duş.Dar îmi doresc cu adevărat să mă scufund într-o cadă adevărată. Acum sunt atât de ocupat,că nu am timp nici măcar pentru asta. Când stau în vadă,cel mai probabil citesc manga.Câteodată devin atât de prins în poveste,încât ameţesc în cadă. (râde)”
    13. Procentaj grăsime a corpului = 13%
    -Mă antrenez.
    “Corpul meu nu-şi prea schimbă greutatea. Deci nu fac nimic special ca să îmi menţin greutatea. Dra îmi antrenez muşchii.Am început când mă pregăteam pentru rolul din “Nanako”.Durerile mele de spate s-au vindecat. (râde) Chiar funcţionează să îţi întinzi spatele şi să menţii poziţia pentru un minut. Încă fac asta înainte să adorm.”
    14.Vederea este de 2.0 pentru ambii ochi.
    -Ochii mei sunt într-o stare perfectă!
    “Cu toate că citesc multe manga şi joc multe jocuri …(râde) A fost 2.0 de când eram mic.”
    15. Banii cash de azi 8000 yen
    - De obicei sunt în jur de 3000 yen sau mai puţin (râde)
    “Nu iau la mine atâţi bani de obicei. Când merg la şcoală sunt în jur de 3000 sau mai puţin. Dar daca azi sunt la „muncă”,am mai mult ca de obicei.”
    16. „Fac curat în cameră o dată sau de două ori pe lună”
    - Curăţ totul o dată
    “Este foarte mizerie,îmi cer scuze. (râde). Nu sunt prea bun la făcut curăţenie. Din an în Paşte fac curăţenie generală.”
    17. Timp necesar pentru gătit=20 minute
    - Este amuzant sa gătesc cu prietenii.
    “De obicei,nu rea gătesc,dar când merg acasă la prietenii mei gătim. Karage de pui şi teriyaki galben, etc. Mâncăruri complete. Şi sunt bune. Îmi place să vorbesc cu prietenii mei în timp ce gătim.”
    18. Aproape 20 de perechi de indispensabili
    - Îmi plac cei verzi
    “La filmările de la “Binbou Danshi”, se întâmpla destul de des să primesc indispensabili ca,cadou. De aceea acum am destul de mulţi. (râde). Cei care îmi plac cel mai mult sunt de la Oguri Shun-san, cei verzi.”
    credit: smalltownsburns @ lj

Ultima editare efectuata de catre Ade-chan in Mar Iun 22, 2010 7:46 pm, editata de 2 ori
    MiiutaChan
    Admin
    Admin

Data de inscriere : 18/06/2010
    Varsta : 25
    Localizare : nirvana

Re: Inerview "18 lucruri despre Miura Haruma-san"

Mesaj Scris de MiiutaChan la data de Sam Iun 19, 2010 5:59 pm

Foarte tare,mi-a placut aia cu indispensabili verzi Very Happy
    Super tare!
    Sandra
    Membru

Data de inscriere : 19/06/2010
    Localizare : Bacau

Mesaj Scris de Sandra la data de Mar Iun 22, 2010 7:45 pm

Chiar ca a fost amuzanta faza cu indispensabili Smile)
    Any Harumizza
    Membru

Data de inscriere : 09/10/2010
    Localizare : In Haruma's heart

Mesaj Scris de Any Harumizza la data de Sam Oct 30, 2010 10:35 am

Embarassed
    Nici eu prea fac curat, decat o data la 3 luni Embarassed
    Si mie imi place verdele Embarassed

Continut sponsorizat